باتری ماشین زانتیا موجب تخریب پل ورسک شد

از آنجایی که موتورهای خودرو برای چرخاندن موتور استارت خود به نیروی الکتریکی نیاز دارند، باتری باید استفاده شود. این یک باتری قابل شارژ است که برای تامین جریان الکتریکی به اجزای الکتریکی خودرو استفاده می شود.

جدا از راه اندازی موتور، یکی از اجزای اصلی یک سیستم شارژ خودرو است، زیرا در حال حاضر برای استفاده بیشتر ذخیره می شود.

باتری ماشین زانتیا انواع مختلفی دارد اما انواع معمولی نیز در وسایل نقلیه استفاده می شود. باتری سلول مرطوب استفاده می شود. این شامل شش سلولی است که هر یک از آنها ذخیره سرب متشکل از صفحات متناوب است.

این صفحه از یک شبکه سربی پر از سرب اسفنجی ساخته شده است. وسایل نقلیه مدرن از جمله نوع بنزینی و دیزلی به خوبی از باتری استفاده می کنند.

قدرت شروع آنها حداقل 3 درصد از باتری را مصرف می کند، به همین دلیل است که باتری خودرو طوری طراحی شده است که حداکثر جریان را برای مدت زمان کوتاهی ارائه دهد.

اگرچه خودروهای برقی و هیبریدی نیز به خوبی از باتری استفاده می کنند اما از نوع متفاوتی. این در زیر این پست پوشش داده خواهد شد.

باتری ماشین

امروز ما به تعریف، عملکردها، ویژگی ها، اجزاء، نمودار، انواع، مشخصات، عملکرد، تعمیر و نگهداری و مزایا و معایب باتری خودرو خواهیم پرداخت.

به طور کلی باتری وسیله ای است که انرژی شیمیایی را به الکتریسیته تبدیل می کند. باتری خودرو یک باتری سلول مرطوب است که حاوی انرژی واقعی است که انرژی شیمیایی را ذخیره می کند و سپس در برنامه های کاربردی آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

جدای از طرح ها و مشخصات باتری های مختلف، اهداف مشابهی دارند. به طور خاص، در باتری های خودرو، دارای شش سلول با ذخیره سازی سرب در هر کدام است.

هر سلول با محلول اسید سولفوریک پر می شود که به عنوان الکترولیت شناخته می شود. در زیر عملکرد باتری در موتورهای خودرو آورده شده است:

عملکرد اصلی باتری در موتورهای خودرو، نیرو دادن به موتور استارت است تا موتور را روشن کند. تمام اجزای الکتریکی یک وسیله نقلیه به باتری متکی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.