با استفاده از کود شیمیایی برای درختان میوه با بی خوابی خداحافظی کنید

اما در طول سالیان متمادی ثابت شده است که استفاده مداوم از این کود شیمیایی برای درختان میوه با ایجاد آلودگی هوا و آب و تخلیه مواد معدنی از خاک برای تمامی اشکال حیات مضر است.

بنابراین نیاز به تغییر کشاورزی ارگانیک که شامل استفاده از کودهای زیستی است، وجود دارد. کودهای زیستی موجودات زنده ای هستند که کیفیت خاک را افزایش می دهند.

این به استفاده از میکروارگانیسم هایی مانند انواع مختلف باکتری ها یا قارچ ها اشاره دارد که باعث افزایش باروری می شود. کودهای زیستی نیز در مقایسه با همتای مصنوعی شیمیایی خود برای محیط زیست بسیار مفیدتر هستند.

کود

به همین دلیل استفاده از کودهای زیستی بسیار مفید و مهم است. انواع کودهای زیستی به شرح زیر است:

1- باکتری

2- قارچ

3- جلبک (سیانوباکتری)

افزایش حاصلخیزی خاک با تنظیم pH خاک. برای بسیاری از گیاهان، به ویژه چمنزارها، این شامل استفاده از آهک برای افزایش pH است. حاصلخیزی خاک نیز با استفاده از کمپوست یا مالچ بهبود می یابد که باعث افزایش مواد آلی خاک می شود.

قبل از استفاده از یک آفت کش، در مورد آفت اطلاعات کسب کنید  به جای استفاده از آفت کش ها، گزینه های فرهنگی، مکانیکی و بیولوژیکی برای کنترل مشکل را شناسایی کنید.

اگر مشکل آفت شناسایی شده است، تعیین کنید که آیا به درمان یکنواخت نیاز است یا اینکه آیا درمان نقطه ای می تواند موثر باشد. در صورت امکان، کم سمی ترین جایگزین را انتخاب کنید.

مقدار کود و یا آفت کش مورد نظر را با اندازه گیری منطقه درمان و کالیبره کردن پخش کننده خود اعمال کنید. از استعمال کودها و آفت کش ها بر روی سطوح سنگفرش شده و نزدیک زهکشی طوفان، آب های سطحی و چاه های آب آشامیدنی خودداری کنید.

پخش کننده های قطره اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی کنترل شده و هدفمندتری داشته باشید. همیشه دستورالعمل های برچسب را به دقت بخوانید و این محصولات را در مکان های خشک و دارای تهویه مناسب در ظروف اصلی خود نگهداری کنید.

کودها نقش اساسی در تغذیه جمعیت رو به رشد جهانی داشته اند. تخمین زده می شود که کمتر از نیمی از مردم امروزی به کودهای مصنوعی وابسته هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.