بخاری برقی و تاثیر آن آلودگی محیط زیست چگونه است؟

مسائلی مانند کمبود کم مصرف ترین بخاری برقی نانو انرژی و آلودگی محیط زیست در حال حاضر در تمام صنایع مورد توجه قرار گرفته است صنعت خودرو بیش از 10 درصد از مصرف جهانی انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای را به خود اختصاص می دهد.
چنین مشارکتی را نمی توان نادیده گرفت بر اساس گزارش شورای جهانی تجارت برای توسعه پایدار، تعداد خودروهای سواری در جهان تا سال 2050 به حدود 2 میلیارد خواهد رسید
جایگزینی مقدار ضد یخ ال 90 وسایل نقلیه موتور احتراقی موجود با وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) یکی از راه حل های مشکل فوق است با این حال، یکی از موانع گسترش وسایل نقلیه الکتریکی، کاهش مسافت پیموده شده خودروهای الکتریکی تقریباً 50٪ به دلیل عملکرد سیستم گرمایش کابین است بر این اساس، سیستم های گرمایش کابین باید از طریق توسعه ظرفیت گرمایشی افزایش یافته و کاهش مصرف انرژی بهبود یابند.

سیستم های گرمایش در موتورهای احتراقی معمولی از گرمای اتلاف موتورها استفاده می کنند از سوی دیگر، خودروهای الکتریکی فاقد موتور هستند و نیاز به سیستم گرمایش جداگانه دارند.
برای بهبود کنار سالنی سیستم گرمایش یک EV، برخی از مطالعات سیستم‌های پمپ حرارتی را برای خودروهای الکتریکی پیشنهاد کرده‌اند که مصرف انرژی را کاهش می‌دهند چو و لی از انرژی تخلیه شده از اجزای الکتریکی مانند موتور، باتری یا اینورتر برای ایجاد پمپ حرارتی مناسب برای شرایط گرمایش EV استفاده کردند.
Shin عملکرد یک بخاری برقی را با استفاده از عناصر ضریب دمای مثبت ولتاژ بالا (PTC) برای بهبود کارایی انرژی EV ها تأیید کرد با توجه به سیستم های گرمایش فوق برای خودروهای برقی، عملکرد سیستم گرمایش پمپ حرارتی در شرایط دمای پایین طولانی مدت، مانند زمستان، بدتر شدن قابل توجهی را نشان داد.
مطالعاتی که مقدار ضد یخ 206 تیپ 5 از گرمای هدر رفته از اجزای الکتریکی مانند موتور، باتری یا اینورتر استفاده کردند، نشان دادند که ظرفیت گرمایی بسیار کمتر از ظرفیت گرمایش کابین است و بنابراین تا حد زیادی برای گرم کردن بی فایده است.
یک جایگزین امیدوارکننده و واقع بینانه، بهبود عملکرد بخاری برقی است که یک جزء کلیدی گرمایش است در این راستا، تعیین ظرفیت گرمایش بهینه، طراحی یک بخاری برقی با توجه به الزامات عملکرد سیستمی که در آن بخاری استفاده می شود، ضروری است.
 • منابع:
  1. A Numerical Study on the Light-Weight Design of PTC Heater for an Electric Vehicle Heating System
 • تبلیغات: 
  1. با فکر کردن یک شبه پولدار شوید!
  2. این فیلمهای ترسناک واقعی هستند
  3. زندگی خود را با عمل به این 2 نکته تغییر دهید
  4. بهترین مراکز خرید شیرینی کجاست؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.