بنتونیت صنعتی موجب آرامش اعصاب می شود

روغن‌ها بازارهای غذایی بنتونیت صنعتی در حذف ناخالصی‌ها در روغن‌ها استفاده می‌شود، جایی که خواص جذبی آن در فرآوری روغن‌ها و چربی‌های خوراک بسیار مهم است.

در نوشیدنی هایی مانند آبجو، شراب و آب معدنی و در محصولاتی مانند شکر یا عسل، بنتونیت به عنوان یک عامل شفاف کننده استفاده می شود.

کشاورزی: ​​بنتونیت به عنوان مکمل خوراک دام، به عنوان کمک پلت سازی در تولید گلوله های خوراک دام و همچنین کمک جریان پذیری برای مواد تشکیل دهنده غذای تلفیقی مانند کنجاله سویا استفاده می شود.

همچنین به عنوان مبدل یونی برای بهبود و تهویه خاک استفاده می شود. هنگامی که تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد، می توان از آن به عنوان یک حامل سرامیکی متخلخل برای علف کش ها و آفت کش های مختلف استفاده کرد.

داروها: بازارهای لوازم آرایشی و پزشکی: بنتونیت به عنوان پرکننده در داروها استفاده می شود و به دلیل عملکردهای جذب جذب، امکان تشکیل خمیر را فراهم می کند.

چنین کاربردهایی عبارتند از کرم های محافظ صنعتی، لوسیون کالامین، کمپرس مرطوب و ضد تحریکات برای اگزما. در پزشکی از بنتونیت به عنوان پادزهر در مسمومیت با فلزات سنگین استفاده می شود.

محصولات مراقبت شخصی مانند بسته های گلی، رنگ آفتاب سوختگی، پودرهای نوزاد و صورت، و کرم های صورت همگی ممکن است حاوی بنتونیت باشند.

مواد شوینده: شوینده‌های لباس‌شویی و پاک‌کننده‌های دستی صابون‌های مایع به منظور از بین بردن ناخالصی‌های موجود در حلال‌ها و نرم کردن پارچه‌ها به بنتونیت متکی هستند.

رنگ‌ها: رنگ‌ها و براق‌کننده‌ها: بنتونیت و ارگان‌رس‌ها به دلیل خاصیت تیکسوتروپیک به عنوان عامل غلیظ کننده و/یا تعلیق در لاک‌ها و رنگ‌های آب و حلال عمل می‌کنند.

خاصیت جذب آن برای تکمیل پارچه های رنگرزی نیلی و در رنگ ها (لاک برای رنگ ها و کاغذ دیواری ها) قدردانی می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.