روغن زیتون عمده موجب درکان نقرص می شود

روغن زیتون عمده یک چربی مایع غنی از اسیدهای چرب تک غیراشباع است که فواید مختلف روغن زیتون را به ما می دهد. این روغن از میوه زیتون استخراج می شود، جایی که روغن با فشردن زیتون کامل به دست می آید.

ترکیب روغن زیتون با توجه به نوع زیتونی که از آن استخراج می شود، زمان برداشت، ارتفاع درخت زیتون و فرآیند استخراج متفاوت است.

روغن زیتون عمدتاً از اسید اولئیک، با نسبت‌های کمتری از اسید لینولئیک، اسید پالمیتیک و غیره تشکیل شده است. روغن زیتون انواع مختلفی دارد مانند روغن زیتون فوق بکر، روغن زیتون فوق بکر، روغن زیتون تصفیه شده، روغن تفاله زیتون و روغن زیتون تصفیه نشده.

روغن زیتون

از روغن زیتون علاوه بر کاربردهای دیگر روغن زیتون می توان برای پخت و پز و درست کردن صدها غذا از آن استفاده کرد. روغن زیتون فواید زیادی برای بدن، پوست و مو دارد.

در اینجا بهترین فواید نوشیدن یا مصرف روغن زیتون با افزودن آن به غذا آورده شده است. روغن زیتون فوق بکر می تواند التهاب را کاهش دهد زیرا حاوی آنتی اکسیدان هایی است که اثرات ضد التهابی عمده ای دارند.

اولئوکانتال موجود در روغن زیتون به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و اثری مشابه ایبوپروفن دارد. همچنین، آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون می توانند ژن ها و پروتئین های خاصی را که باعث التهاب می شوند، مسدود کنند.

علاوه بر این اسید اولئیک موجود در روغن زیتون می‌تواند سطوح نشانگرهای مهم التهابی مانند پروتئین واکنش‌گر C را کاهش دهد.

فواید روغن زیتون برای قلب. بیماری قلبی شایع ترین علت مرگ و میر در جهان است. با این حال، نشان داده شده است که بیماری قلبی در کشورهای مدیترانه کمتر شایع است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.