سیاه دانه به عنوان دارو در سیستم پزشکی سنتی هند استفاده می شود.

دانه‌های سیاه‌دانه و روغن آن‌ها سابقه طولانی در استفاده از فرهنگ عامیانه در تمدن هند و عرب به عنوان غذا و دارو دارند.

برای اطلاع از طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه روش های متعدد و گوناگونی وجود دارد،دانه های N. sativa طعم و عطر تند و تلخی دارد و به عنوان ادویه در غذاهای هندی و به طور گسترده در غذاهای خاورمیانه استفاده می شود.

شما می توانید برای طرز تهیه مربای هویج غلیظ از سایت های آشپزی استفاده کنید، سیاه دانه بو داده خشک، کاری، سبزیجات و حبوبات را طعم می دهد. سیاه دانه در غذا به عنوان افزودنی طعم دهنده در نان و ترشیجات استفاده می شود.

زیره سبز

همچنین به عنوان یک ماده تشکیل دهنده مخلوط ادویه (پانچ فورون) و همچنین مستقل از بسیاری از دستور العمل ها در غذاهای بنگالی استفاده می شود. زیره به طور سنتی به عنوان یک ماده نگهدارنده در مومیایی سازی در تمدن مصر باستان استفاده می شد.

لازم به ذکر است طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را می توانید از طب سنتی نزیک محل زندگی خود جویا باشید.

زیره سیاه سابقه طولانی استفاده به عنوان دارو در سیستم پزشکی سنتی هند مانند Unani و Ayurveda دارد (Sharma et al., 2005) دانه زیره سیاه به طور سنتی در کشورهای جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه برای درمان بیماری هایی مانند آسم، برونشیت، روماتیسم و ​​سایر بیماری های التهابی استفاده می شود.

سیاهدانه به دلیل پتانسیل درمانی آن به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است و دارای طیف گسترده ای از فعالیت ها است، از جمله، مدر، ضد فشار خون، ضد دیابت، ضد سرطان، تعدیل کننده سیستم ایمنی، ضد میکروبی، ضد کرم، ضد درد و ضد التهاب، ضد اسپاسم، ضد التهابی، ضد التهابی، برونش و خواص محافظتی کلیه به طور سنتی، دانه های N. sativa به طور گسترده برای آسم، دیابت، فشار خون بالا، تب، التهاب، برونشیت، سرگیجه، روماتیسم، اختلالات پوستی، و اختلالات گوارشی استفاده می شود .

همچنین به عنوان مقوی کبد، هضم کننده، ضد اسهال، منافذ و برای کنترل عفونت های انگلی و تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود دانه های زیره مستطیلی و زرد مایل به خاکستری هستند و  همچنین قیمت مبل راحتی ارزان در بازار بزرگ تهران به صرفه تر می باشد.

Bunium persicum (گاهی به نام زیره سبز نیز شناخته می شود)، متعلق به Apiaceae (خانواده جعفری)، گونه ای کوچکتر از زیره سبز با طعمی متفاوت است که در غذاهای هند شمالی، پاکستانی و ایرانی استفاده می شود (شکل 1). )تاکنون اطلاعات علمی بسیار کمی در مورد این ادویه وجود دارد.

 • منابع:
  1. Cumin and black cumin seeds: traditional uses, chemical constituents, and nutraceutical effects
 • تبلیغات: 
  1. سرنگی که سوزن آن خاصیت بی حسی دارد
  2. رابطه بین زعفران و طب سنتی چگونه است؟
  3. با استفاده از لیمو ترش 240 سال عمر کنید!!
  4. ساخت انواع ظروف با نخ پنبه!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.