شیره خرما سفت شده موجب افزایش درآمد نفتی در سال 1401 شد

در قرون وسطی، شیره خرما سفت شده در شمال آفریقا و خاورمیانه توسعه یافتند اما نخل در حال حاضر در آب و هوای گرم در سراسر جهان رشد می کند.

ارزش انرژی محصول (در 2 قاشق چایخوری، 6 گرم):

کالری: 20

پروتئین: 0 گرم

چربی: 0 گرم

کربوهیدرات: 5 گرم

شیره خرما شیره خرما

 

خرما منبع خوبی از بسیاری از عناصر کمیاب است: سلنیوم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، مس. خرمای تازه سرشار از فیبر است، بنابراین حتی پس از یک میان وعده کوچک میوه، افراد به سرعت احساس سیری می کنند.

فیبر نقش مهمی در تقویت فرآیندهای گوارشی دارد. خرما دارای شاخص گلیسمی (GI) پایینی است که میزان سریع افزایش قند خون پس از خوردن یک غذای خاص را اندازه گیری می کند.

با این حال، افرادی که این شاخص ها را کنترل می کنند، باید حتماً در مورد بی خطر بودن مصرف قند خرما با پزشک خود مشورت کنند.

از آنجایی که خرما حرارت داده نمی شود، مقداری آنتی اکسیدان در قند باقی می ماند. خرما در مقایسه با انواع مشابه میوه ها مانند انجیر و آلو، دارای بالاترین میزان آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند که مولکول های ناپایداری هستند که سلول های سالم را اکسید می کنند.

هر چه اکسیداسیون سریعتر اتفاق بیفتد، بدن سریعتر پیر می شود. برای کند کردن این روند، باید میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید.

فهرست سه آنتی اکسیدان موثر در میوه ها:

فلاونوئیدها: به کاهش التهاب کمک می کند.

کاروتنوئیدها: به تقویت قلب کمک می کند و همچنین خطر بیماری های چشمی را کاهش می دهد.

اسید فنولیک: دارای خواص ضد التهابی است، خطر ابتلا به برخی بیماری ها را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.