فلفل سیاه ساییده کیلویی موجب افزایش صادرات در سال 2022 شده است

فلفل سیاه ساییده کیلویی برای سلامتی مفید است و اگرچه مصرف بیش از حد آن به دلیل طعم تند آن بعید است، اما ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند، از جمله:

مشکلات گوارشی، سوزش سر دل.
افزایش جذب برخی از داروها مانند: آنتی هیستامین ها.
مسدود کردن یا تحریک فعالیت آنزیم‌ها و ناقل‌های متابولیک خاصی که باعث تداخل با برخی داروها می‌شود.
مشکلات حین زایمان یا بارداری، بنابراین زنان باردار یا شیرده باید از آن اجتناب کنند.
قرمزی پوست
القای عطسه.

فلفل سیاه ساییده کیلویی ( نام علمی : Piper nigrum ) گیاهی است از تاکهای گلدار خانواده نعناع فلفل سیاه ساییده کیلوییی که برای میوه‌های آن کاشته می‌شود و با دانه‌هایی پوشانده می‌شود که معمولاً خشک شده و به عنوان طعم‌دهنده و ادویه نیز استفاده می‌شود.

فلفل سیاه

مناطق جنوب هند منبع طبیعی فلفل سیاه ساییده کیلویی به خصوص ایالت کارناتاکا است. معمولاً خشک شده و به عنوان ادویه استفاده می شود، میوه ها که به عنوان دانه فلفل سیاه ساییده کیلویی در هنگام خشک شدن شناخته می شوند، تقریباً 5 میلی متر (0.20 اینچ) قطر دارند، زمانی که کاملاً رسیده باشند قرمز تیره هستند و مانند همه اسکیت ها حاوی یک دانه هستند.

دانه های فلفل سیاه ساییده کیلویی و فلفل سیاه ساییده کیلویی آسیاب شده از آنها را می توان به سادگی به عنوان فلفل سیاه ساییده کیلویی ، یا به طور دقیق تر، فلفل سیاه ساییده کیلویی  (میوه نارس پخته و خشک)، فلفل سیاه ساییده کیلویی سبز (میوه نارس خشک) و فلفل سیاه ساییده کیلویی سفید (دانه های میوه رسیده) توصیف کرد.

فلفل سیاه ساییده کیلویی  بومی جنوب هند است و به طور گسترده در آنجا و جاهای دیگر در مناطق گرمسیری کشت می شود . ویتنام در حال حاضر بزرگترین تولید کننده و صادرکننده فلفل سیاه ساییده کیلویی در جهان است و تا سال 2008 34 درصد از محصول جهانی فلفل سیاه ساییده کیلویی  را تولید می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.