لیمو ترش موجب کاهش قند خون می شود

لیمو ممکن است به پیشگیری از سندرم متابولیک کمک کند. لیمو ترش حاوی پلی فنل است، دسته ای از مواد شیمیایی که به طور طبیعی در گیاهان وجود دارد.

این مواد شیمیایی به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و گاهی اوقات به عنوان فیتوکمیکال شناخته می شوند. فیتوکمیکال‌ها در زمینه مراقبت‌های بهداشتی بسیار مورد توجه هستند، زیرا مؤسسه ملی بهداشت (NIH) گزارش می‌دهد که «مصرف طولانی‌مدت رژیم‌های غذایی غنی از پلی‌فنول‌های گیاهی از ایجاد سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، پوکی استخوان و بیماری‌های عصبی محافظت می‌کند».

برخی از پلی فنول های موجود در لیمو ممکن است به پیشگیری از چاقی و مقاومت به انسولین کمک کنند، دو وضعیت پزشکی که در گروه عوامل خطر ابتلا به سندرم متابولیک قرار می گیرند (شرایطی که خطر بیماری قلبی، سکته و دیابت را افزایش می دهد).

لیمو ترش

یک مطالعه نشان می‌دهد که مکمل‌های پلی فنول لیمو ممکن است از چاقی و مقاومت به انسولین با تعدیل متابولیسم لیپید تجزیه یا ذخیره‌سازی چربی‌ها برای انرژی و پیشگیری از سندرم متابولیک به‌عنوان نماینده و گروهی از بیماری‌های مرتبط با سبک زندگی که ناشی از بیماری‌های بیش از حد است، پیشگیری یا بهبود بخشد. رژیم غذایی پرچرب ”
لیمو ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند. پلی متوکسی فلاون ها (PMFs) ترکیباتی هستند که به طور انحصاری در مرکبات، مانند لیمو، به ویژه در پوست آن ها یافت می شوند.

اعتقاد بر این است که PMF فواید ضد سرطانی زیادی دارد. مؤسسه ملی بهداشت گزارش می دهد: “PMFs با مکانیسم هایی مانند مسدود کردن آبشار متاستاز، مهار تحرک سلول های سرطانی در سیستم گردش خون، پرواپوپتوز که باعث مرگ سلولی می شود یا باعث مرگ سلولی می شود.

آنتی آنژیوژنز کمک می کند تا تومورها از رشد رگ های خونی خود جلوگیری کنند سرطان زایی را مهار می کنند.” (NIH). و بله، می دانم که به چه فکر می کنید”چگونه می خواهم یک پوست لیمو بخورم؟” در واقع راه های بسیار خوبی برای استفاده از پوست لیمو وجود دارد.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.