مردی در تهران با خوردن پسته اکبری بسته بندی 10 کیلو وزن کم کرد

گروهی که پسته اکبری بسته بندی می‌خوردند تغییرات سالمی در انتخاب‌های غذایی خود ایجاد کردند به طور کلی فیبر رژیم غذایی را افزایش دادند و مصرف قند و غذاهای پرچرب را کاهش دادند.

یک مطالعه در سال 2020 نشان می دهد که آنها هستند محققان دریافتند گروهی از افراد دارای اضافه وزن یا چاقی که هر روز یک وعده پسته می‌خوردند نسبت به افرادی که پسته نمی‌خوردند شاخص توده بدنی و دور کمر کمتری داشتند.

با این حال، ذکر این نکته مهم است که محققان معتقد بودند این نتایج به این دلیل است که مصرف پسته به معنای افزایش مصرف فیبر در رژیم غذایی و کاهش مصرف شیرینی ها است.

پسته

اگرچه پسته سرشار از چربی و کالری است، اما چربی موجود در آن چربی تک غیراشباع است این نوع چربی می تواند به کاهش لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) یا کلسترول بد کمک کند و خطر سکته مغزی را کاهش دهد.

انجمن قلب آمریکا می گوید که اکثر چربی های موجود در رژیم غذایی افراد باید از چربی های تک غیراشباع باشد تا خطر مشکلات قلبی عروقی کاهش یابد مصرف متعادل پسته نباید بر وزن فرد تأثیر بگذارد.

یکی از راه‌های تعدیل مصرف پسته خرید انواع پوسته‌دار آن است. این می تواند به کاهش سرعت مصرف کمک کند و به فرد این امکان را می دهد که بفهمد چه زمانی سیر شده است و خطر خوردن بیش از حد را کاهش می دهد.

پسته یک منبع غذایی غنی از فیبر است، به این معنی که به جای ایجاد یبوست به کاهش یبوست کمک می کند. با این حال، افراد مبتلا به عدم تحمل آجیل یا آلرژی ممکن است مشکلات گوارشی مانند اسهال، گاز، نفخ یا گرفتگی معده را تجربه کنند.

افرادی که مشکوک به عدم تحمل آجیل هستند باید قبل از وارد کردن آجیل به رژیم غذایی خود با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.