پخش یک تن برنج صدری نذری در میان مردم شهر ساری

بیش از 40000 نوع برنج صدری وجود دارد و یک عنصر اصلی در بیش از 100 کشور جهان است. بسیاری از کشورها غذای برنجی مخصوص به خود را دارند که غذاهای محلی و فرهنگ را برجسته می کند.

پائلا در اسپانیا، ریزوتو در ایتالیا، آرروز روجو در مکزیک، بیبی باپ در کره، سوشی در ژاپن و غیره. برنج یک پایه اصلی برای بسیاری از رژیم‌های غذایی در سراسر جهان است، اما رژیم‌های غذایی محبوب مانند کتو، 30 کامل، پارینه سنگی و سایر برنامه‌های کم کربوهیدرات این کربوهیدرات را ممنوع می‌کنند. آیا برنج واقعا سالم است یا باید از مصرف آن اجتناب کرد؟

اول… رایس برای دیدار با شما!
دانه های برنج
برنج قهوه ای نوع خاصی از برنج نیست. بسیاری از انواع برنج را به شکل طبیعی و غلات کامل توصیف می کند. از آنجایی که برنج قهوه‌ای هنوز لایه سبوس‌دار خود را دارد، پخت (و هضم آن) بیشتر طول می‌کشد و نسبت به برنج سفید تصفیه‌شده‌اش طعم جویدنی‌تر و آجیل‌تری دارد.

برنج سفید برنج قهوه ای تصفیه شده است. برای حذف لایه بیرونی سبوس قهوه ای، آسیاب و صیقل داده شده است. این فرآیند طعم و بافت برنج را تغییر می دهد و عمر نگهداری آن را افزایش می دهد.

برنج

انواع برنج به عنوان دانه کوتاه، متوسط یا بلند طبقه بندی می شود  این به نسبت طول و عرض دانه برنج هنگام پخت اشاره دارد. بارزترین تفاوت بین دانه های مختلف مشخصات نشاسته آنهاست.

برنج دانه بلند بافت سفت و خشکی دارد و پس از پختن جدا می ماند. برنج باسماتی و یاسمین گونه های رایج برنج دانه بلند هستند.

برنج با دانه متوسط بافت لطیف و مرطوبی دارد و دانه ها هنگام پخت به یکدیگر می چسبند. برنج والنسیا یکی از انواع رایج برنج با دانه متوسط است.

برنج دانه کوتاه بافت نرم و لطیفی دارد و نسبت به برنج با دانه متوسط چسبندگی بیشتری دارد. برنج آربوریو و سوشی (برنج دانه کوتاه که منشا آن ژاپن است) انواع رایج برنج دانه کوتاه هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.