پلاسکو دزفول قابلیت تغییر رنگ را دارد

آسیا و اقیانوسیه در سال 2016 بر بازار جهانی بسته بندی پلاستیکی تسلط داشت. در رتبه دوم آمریکای شمالی قرار دارد. صنایع دارویی و مواد غذایی و آشامیدنی بیشترین سهم را در استفاده از محصولات بسته بندی پلاستیکی داشته اند.

در طول سال 2016، آسیا و اقیانوسیه بیش از 30 درصد از سهم کل حجم مصرف در این بازار را به خود اختصاص داده است. Ocean Conservancy گزارش داد که چین، اندونزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام بیش از مجموع همه کشورهای دیگر پلاستیک را در دریا می ریزند.

تخمین زده می شود که 3.4 میلیارد تن بسته بندی پلاستیکی پلاسکو دزفول بین سال های 1950 تا 2017 ایجاد شده است.[1] اکثر بسته بندی های پلاستیکی در مدت زمان نسبتا کوتاهی دور ریخته می شوند.

بسته بندی های دور ریخته شده 46 درصد (158 میلیون تن) از کل تولید زباله های پلاستیکی سالانه را تشکیل می دهند. تخمین زده می شود که بیشتر زباله های بسته بندی پلاستیکی از زباله های خانگی به دست می آیند.

ظروف پلاستیکی

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2010 توسط برنامه اقدام پسماند و منابع (WRAP)، 73 درصد از کل زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی در بریتانیا متعلق به خانواده‌ها است.

چگونه بطری پلاستیکی از ظرف معجزه به زباله های منفور تبدیل شد. تکامل بطری پلاستیکی از شگفت انگیز به بلای خشکی و دریایی در یک نسل اتفاق افتاده است.

از سال 2017، هر دقیقه یک میلیون بطری پلاستیکی نوشیدنی خریداری شد. سفر بطری پلاستیکی از راحتی به نفرین به سرعت انجام شد در یک نسل.

لحظه ای که بطری پلاستیکی مدرن نوشیدنی عادات نوشیدنی در جهان را تغییر داد دشوار است. روزی که سوپرمدل های نیویورکی در اواخر دهه 1980 شروع به حمل بطری های بلند آب اویان به عنوان اکسسوری در کت واک های نمایش مد کردند، مطمئناً نشان دهنده آینده پیش رو بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.